Nuo kursinio darbo kenčia ir studento dienotvarkė
Rašantys kursinį darbą turėtų koreguoti ir įprastą dienotvarkę
Tam, kad parašyti kursiniai darbai būtų įvertinti puikiais rezultatais reikia daugelio įvairių dalykų: asmeninių savybių – atidumo, atsakingumo, noro tobulėti; resursų – laiko, pinigų bei kitų elementų. Tačiau labai svarbu paminėti ir dar vieną dalyką: norint, kad galutiniu rezultatas būtų kursiniai darbai, kuriuos būtų galima įvertinti aukštais balais, būtina pakoreguoti ir įprastą dienotvarkę. Laikas, kuomet rašomas kursinis darbas, yra ypatingas: gyvenamas ypač aktyvus protinis gyvenimas, būtina išlaikyti puikų fizinį pasiruošimą (negalima sau leisti susirgti), tačiau tuo pat metu reikia sugebėti rasti ir laiko poilsiui – tik tokiu atveju pavyks dirbti produktyviai. Tačiau kaip visai tai padaryti?
Miegas
Miegas yra bene pats svarbiausias režimo akcentas. Labai svarbu miegoti ne mažiau nei 6 – 7 valandas per parą. Įdomu tai, kad nemaža dalis studentų galvoja, kad kursinius darbus geriausia rašyti vėlų vakarą ar netgi naktį – neva tai geriausias metas susikoncentruoti. Vis dėlto, kaip teigia sveikatos specialistai, toks paros metas yra tinkamas ne rašto darbų rašymui, o… miegui. Taigi, jei norite būti sveiki bei žvalūs, nestokoti naujų minčių bei gebėti puikiai susikoncentruoti, atminkite, kad nuo 22 val. egzistuoja tik viena vieta, kurioje ir turėtumėte atsidurti. Tai – jūsų lova. Tuo tarpu kursinio darbo rašymui idealus metas yra 8 – 9 valanda ryto. Tinka ir dienos metas ar popietė, na, o tokio pobūdžio darbus reikėtų baigti iki 19.00 – 20.00 valandos.
Taip pat skaitykite:
Grynas oras
Ne ką mažiau svarbus elementas yra ir grynas oras. Tyrimais įrodyta, kad žmonės, kurie bent kelias valandas per dieną praleidžia gryname ore, kur kas greičiau susidoroja su protinėmis bei fizinėmis užduotimis, lengviau pakelia stresą, yra kur kas energingesni. Kaip matyti, tai yra kaip tik tai, ko ir trūksta dažnam studentui, rašančiam kursinį darbą. Jei šį darbą rašote šiltuoju metų laiku, tuomet situacija tampa dar lengviau išsprendžiama – netruksite prasimanyti būdų, kaip kuo ilgiau pabūti gryname ore: galite vykdyti daug veiklų po atviru dangumi). Maža to, galite čiupti ir kompiuterį, svarbiausius užrašus bei rašyti kursinį darbą kieme, sode ar netgi parke. Na, o jei rašymo darbai vyksta vėsiuoju metų laiku, tuomet bent valandą per dieną praleiskite gryname ore.
Mėgstama veikla
Jau teksto pradžioje minėjome, kad yra labai svarbu ir pailsėti. Tai bene lengviausia daryti vykdant patinkančią veiklą. Tai, kad ir kokie užimti šiuo gyvenimo periodu būtumėte, bent 1 ar 2 per dieną skirkite tik tam užsiėmimui, kurį mėgstate ir galite atsipalaiduoti.