Biokuras yra vis populiarėjantis atsinaujinančios energijos šaltinis

Biokuras yra vis populiarėjantis atsinaujinančios energijos šaltinis

Nuolat brangstant dujoms ir naftos produktams Lietuvoje, biokuras tapo puikia alternatyva.

Biokuras nėra tokia jau ir didelė naujiena Lietuvoje, nes dar mūsų bočiai naudojo kietąjį kurą iš atsinaujinančios šilumos energijos šaltinių. Kurie liaudiškai buvo vadinami dar kitaip – malkomis.

Tik šiuolaikiškas mokslas atrado, kad šilumos energijos šaltinius galima ar reikia vadinti šiuolaikiškai – biokuras. Nors pavadinimas biokuras yra bendrinis žodis, kurį sudaro dar kelios kietojo tiek skystojo kuro rūšys.

Taigi, į sąvoką biokuras įeina šie energijos šaltiniai:

1. Malkos, kurios buvo naudojamos nuo neatmenamų laikų kaip šilumos šaltinis buityje, tiek medžioklėje. Malkos yra skirstomos į lapuočių ir spygliuočių ir dar mūsų senoliai atrado sau, kad lapuočių medžių malkos yra kaitresnės už spygliuočių. Bet paspaudus šaltukui, tinka bet koks šilumos šaltinis, kuris padeda susišildyti ar palaikyti tam tikrą temperatūrą.

2. Akmens anglis – kietasis kuras, kuris neatsinaujina taip kaip medžiai, todėl jas tenka iškasti ir atlikti tam tikrus veiksmus, kad ji būtų tinkama naudojimui. Kainos atžvilgiu anglis galėtų būti ženkliai pigesnė, bet jau minėti procesai neleidžia tai daryti, nes ją reikia praplauti, norint gauti tinkamos kokybės anglį, surūšiuoti, jei reikalingi didesni anglies gabaritai. Bet kaitrinės energijos atžvilgiu, akmens anglis yra kone pagrindinis ir geriausias šilumos bei energijos šaltinis.

3. Naujų technologijų dėka buvo atrasta dar viena alternatyva, tai medžio pjuvenų briketai, kurie pagal matavimus ir technines charakteristikas beveik prilygsta anglims, o kas svarbiausia, dega jie ilgiau už malkas net penkis kartus ilgiau. Be to, medžio pjuvenų briketai turi mažiausią peleningumą, todėl nekemša kaminų ir katilų angų taip, kaip tai daro kiti šilumos energijos šaltiniai.

4. Biomasė – gaunama vykdant darbus su medžiu. Ar tai būtų kokių nors produktų gamyba iš medžio, ar tai miškų valymas ar atliekos, kurios lieka nuo medžio apdirbimo proceso. Tokius produktus prieš pateikiant ar parduodant tiesiog sumala ir biomasę jau galima naudoti kaip kietą kurą įvairiuose katiluose.

Tad atmintina, kad biokuras padeda ne tik sutaupyti išgaunant panašią energiją kaip ir dujų bei naftos produktų pagalba, bet dar ir leidžia automatizuoti tam tikrus procesus tiek individualių, tiek pramoninių šilumos ūkių, kuriuose žmogaus dalyvavimas yra minimalus, o tai leidžia sutaupyti ir brangų laiką. Todėl paskutiniu metu, katilinių, kurios kurenamos biokuru ypač padaugėjo, nes pasirinkus tinkamą katilą, kurenti galima ne tik kietu kuru, bet ir skystu, į ką įeina ir aliejai, maisto atliekos ir kiti biologiniai produktai. Ir kas sakė, kad biokuru kurenti yra nuostolinga?

Taip pat skaitykite:

Straipsnis parašytas: 2014-11-12